Jesteśmy ośrodkiem należącym do Buddyjskiego Związku Diamentowej Drogi Linii Karma Kagyu. Naszymi głównymi nauczycielami są XVII Karmapa Trinlej Taje Dordże oraz Lama Ole Nydahl.

Na początku byliśmy kilkuosobową grupą która została utworzona 18 lipca 2008 roku, zapewniając osobom z Radomia i okolic regularne spotkania medytacyjne, dla których dojazd do najbliższych ośrodków (Warszawa i Kielce) jest utrudniony z racji odległości.

Ponieważ nasza Sanga i jej aktywność wzrasta, zarejestrowaliśmy się jako ośrodek, mamy lokal, gdzie spotykamy się regularnie na medytacje, każdy również może zasięgnąć nieco więcej informacji na temat naszej praktyki, mogą być mu udzielone wyjaśnienia do medytacji oraz uzyska inne niezbędne informacje.

W naszym ośrodku oferujemy w ramach naszej biblioteczki książki o tematyce buddyjskiej, które można poczytać na miejscu, lub wypożyczyć po uzgodnieniu z osobą odpowiedzialną za biblioteczkę.


W najbliższej przyszłości planujemy organizować regularne wykłady podróżujących nauczycieli, aktywnie współpracować z ośrodkami Diamentowej Drogi oraz organizować spotkania/wystawy związane z Buddyzmem oraz kulturą z której się wywodzi.

 

Zapraszamy na medytacje do naszego
ośrodka:
Medytacja XVI Karmapy
 wtorek, piątek - godz. 19:45


Osoby chcące uczestniczyć pierwszy raz w medytacji prosimy o kontakt telefoniczny lub przyjście o 19:30 w celu uzyskania niezbędnych informacji.

ul. Żeromskiego 77A/9
26-600 Radom
więcej

WYKŁAD WOJTKA TRACEWSKIEGO

29.10.2018

więcej